Okulary korekcyjne

Podstawowe rozwiązania
w korekcji okularowej

Takie okulary łączą w sobie minimum 3 pary okularów: do chodzenia, do komputera oraz do czytania. Okulary progresywne to wspaniałe rozwiązanie, stosowane w optyce już długo, bo od 1959 roku. W okularach progresywnych moc zmienia się płynnie od górnej części soczewki wzrastając ku dolnej części. W górnej części soczewki, tam gdzie naturalnie kierujemy wzrok na daleką odległość np. prowadząc auto znajduje się moc korekcji do dali, poniżej w środkowej części soczewki moc  do patrzenia na pośrednie odległości np. produkty na półce sklepowej lub monitor komputera, poniżej tej części soczewka progresywna dostosowana jest do patrzenia na bliskie odległości ok 40 cm od naszych oczu np. do pisania lub czytania. Patrzenie przez okulary progresywne jest intuicyjne, polegając na naszych naturalnych pozycjach spojrzenia w wyżej wymienionych czynnościach. W pierwszych dniach po założeniu okularów progresywnych można mieć odczucie kołysania otoczenia, pełna adaptacja wzroku do prawidłowo dopasowanych okularów następuje po około dwóch tygodniach.

Ponieważ, okulary progresywne to produkt „szyty na miarę”, wymaga on indywidualnego dopasowania w oparciu o aktualnie dobraną korekcję wady wzroku, ze szczególnym uwzględnieniem doboru odpowiedniej konstrukcji optycznej soczewek oraz wykonaniem dokładnych pomiarów punktów montażowych.

Okulary antyrefleksyjne są standardem w korekcji wzroku , posiadają wiele zalet:

 • eliminują odbicia światła i nieestetyczne refleksy z powierzchni soczewek okularowych
 • zmniejszają zmęczenie oczu, gdyż oko patrząc przez te refleksy wykonuje dodatkowy wysiłek
 • poprawiają komfort pracy dla osób przebywających przy monitorach komputerowych
 • pozwalają widzieć wyraźniej (przez soczewkę bez AR światło przechodzi tylko w ok. 87%, a przez soczewkę z AR aż w ok. 99%)
 • wzmacniają kontrast
 • polepszają komfort czytania przy sztucznym świetle
 • dla osób prowadzących samochód
 • poprawiają przejrzystość soczewek i widoczność oczu w okularach
 • jeżeli masz już dosyć widzenia w swoich okularach tzw. „duszków”, „mroczków”

Obecnie dostępne są soczewki z wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną, różnie nazwaną przez producentów, która powoduje, że czyszczenie takich soczewek jest wyjątkowo łatwe i szybkie, a na soczewkach nie zostają smugi, dzięki czemu widzimy jeszcze bardziej przejrzyście. Chronią także przed zaparowaniem i są zdecydowanie bardziej odporne na zarysowania.

Po 40 r.ż. słabnie zdolność ostrego, komfortowego widzenia w bliskich odległościach. Jeśli pracujesz przy komputerze i tekście, a przy tym często przerzucasz wzrok na różne odległości ,jest to idealne rozwiązanie. Soczewki biurowe pozwalają widzieć ostro tekst leżący na biurku oraz jednocześnie tekst na monitorze ustawionym w dalszej odległości. W okularach jednoogniskowych jest to niemożliwe, najczęściej trzeba przybliżyć się do monitora aby poprawić komfort patrzenia. W soczewkach biurowych można wygodnie oprzeć się na fotelu widząc ostro całe biurko.

Okulary specjalistyczne

Promieniowanie ultrafioletowe, które negatywnie działa na nasz narząd wzroku dociera do nas praktycznie nieustannie. Nawet przy mocno zachmurzonym niebie, promieniowanie to i tak dociera do naszych oczu. Często zapominamy niestety, że jest ono szkodliwe nie tylko dla naszej skóry.

Trzeba pamiętać, że ochrona oczu w tym zakresie jest równie istotna i to nie tylko przy pełnym słońcu w samo południe. Warto zatem zdecydować się na soczewki ze specjalną powłoką, która zredukuję oddziaływanie szkodliwych promieni.

Wysokoenergetyczne światło widzialne (HEV) emitowane przez ekrany urządzeń elektronicznych LED i LCD oraz oświetlenie pomieszczeń nie wpływa korzystnie na wzrok. Nasze oczy nie są naturalnie przystosowane do długotrwałego wpatrywania się z bliskiej odległości w źródła takiego oświetlenia. Choć takie światło jest niezbędne do życia to w nadmiarze jest szkodliwe. Już po 3 godzinach pracy z monitorem możemy odczuwać:

 • suchość, pieczenie, zaczerwienienie oczu lub łzawienie
 • zmęczenie wzroku wraz z bólami głowy
 • rozdrażnienie i trudność z zaśnięciem.

Ponadto, gdy nasza praca polega na wielogodzinnym patrzeniu w monitor, światło niebieskie może prowadzić do upośledzenia widzenia uszkadzając receptory siatkówki i plamki żółtej.

Wsparci własnym doświadczeniem oraz przychylnymi opiniami klientów, polecamy soczewki okularowe z antyrefleksem chroniącym przed nadmiarem światła niebieskiego.

Okulary z soczewkami Transitions to doskonałe rozwiązanie, dla osób których oczy są wrażliwe na promienie słoneczne. Te nowoczesne soczewki zmieniają zabarwienie w zależności od intensywności oświetlenia.

W pomieszczeniach w wyglądzie nie różnią się niczym od standardowych okularów. W momencie gdy wyjdziemy w nich na zewnątrz, nawet przy nieco zachmurzonym niebie, soczewki stopniowo zmienią swoje zabarwienie na ciemniejsze. Co więcej, soczewki Transitions będą chronić nasze oczy również przed szkodliwym promieniowaniem UV. Szybko się zaciemniają na zewnątrz i po kilku sekundach odbarwiają w pomieszczeniu.

W pewnych sytuacjach, szczególnie u osób aktywnych fizycznie, jak i u dzieci wskazane jest dodatkowa ochrona oczu.
Okulary wyposażone w specjalne ochronne soczewki zbudowane z poliwęglanu czy materiału Trivex to dodatkowe zabezpieczenie dla naszego oka. Taka soczewka jest w stanie wytrzymać nawet bardzo silne uderzenie zapewniając nam dodatkową ochronę i pewność siebie w każdej sytuacj. Nie pęka, nie wykrusza się nawet przy dużych naciskach mechanicznych. Nadaje się idealnie do opraw wierconych.
U osób między 20 a 40 rokiem życia pod koniec dnia pracy może występować zmęczenie, pieczenie oczu i ból głowy. Przyczyną, tych niekorzystnych objawów, może być kilku godzinne czytanie, praca na komputerze, tablecie, czy smartfonie. Patrzenie przez dłuższy czas na obiekty w małej odległości wymaga dużego wysiłku.

Soczewki relaksacyjne posiadają specjalną konstrukcję, która poprzez odciążenie wysiłku akomodacyjnego wspomagają oczy w patrzeniu bez ich przemęczania. Polega to na zastosowaniu w dolnej części soczewki strefy z bardziej „plusową” mocą, wskutek czego wspomaga się akomodację oczu.
Soczewki relaksacyjne przeznaczone są do stałego noszenia.

w okresie letnim chcemy chronić oczy przed nadmiernym nasłonecznieniem. W sytuacji gdy mamy wadę wzroku używanie gotowych okularów przeciwsłonecznych nie daje ostrości widzenia. Warto wtedy pomyśleć nad okularami korekcyjnymi przeciwsłonecznymi z Twoją wadą wzroku. Soczewki takie posiadają wszelkie właściwości szkieł przeciwsłonecznych: barwienie dobrane do koloru oprawki, warstwę antyrefleksyjną oraz polaryzacje poprawiającą jakość widzenia przy silnym nasłonecznieniu np.. podczas jazdy autem. Dzięki warstwie polaryzacyjnej widzimy jaśniej i naturalniej, a odblaski nie zakłócają jakości obserwowanych obrazów. Tego typu soczewki możemy wstawić w oprawki słoneczne lub korekcyjne.

Nie masz wady wzroku lub używasz soczewki kontaktowe, a chcesz chronić oczy? Może szukasz stylu i chcesz się wyróżnić z tłumu? Zapraszamy do obejrzenia w naszym salonie szerokiej gamy okularów przeciwsłonecznych. Wszystkie z nich posiadają filtry UV min. 3 kategorii, które zapewnią odpowiednią ochronę Twoim oczom. Większość z modeli posiada również warstwę antyrefleksyjną oraz polaryzacje. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi producentami. Okulary przeciwsłoneczne objęte są 2 letnią gwarancja.

Przejdź dalej

Badanie
wzroku

Przejdź dalej

Soczewki
kontaktowe

Przejdź dalej

Serwis
okularów

Przejdź dalej

Okulary korekcyjne i
przeciwsłoneczne