MiYOSMART to soczewki okularowe korekcyjne opracowane przez Hoya Corporation, globalną firmę specjalizującą się w produktach optycznych. Te specjalistyczne soczewki dostępne są w naszych salonach optycznych mieszczących się w Bydgoszczy, Brzozie i Osielsku. MiYOSMART zostały zaprojektowane specjalnie dla dzieci i stanowią część działań firmy Hoya mających na celu walkę z krótkowzrocznością i jej postępowaniem u młodych osób.

D.I.M.S. (Defocus Incorporated Multiple Segments) to technologia zastosowana w soczewkach MiYOSMART, która pomaga kontrolować postęp krótkowzroczności u dzieci. Soczewki składając się z wielu mikrosegmentów powodujących krótkowzroczne rozogniskowanie, a co za tym idzie rozmycie ostrości w widzeniu peryferyjnym, spowalniają wydłużanie gałki ocznej, co jest częstym czynnikiem postępu krótkowzroczności. Segmenty te przypominają plaster miodu, nie wpływają one jednak na estetykę okularów i podczas noszenia przypominją konwencjonalne soczewki okualrowe.

Okulary z MiYOSMART są zapewnieniem proaktywnego podejścia do leczenia krótkowzroczności u dzieci i potencjalnego zmniejszenia ryzyka poważnych powikłań związanych z krótkowzrocznością w przyszłości.